Masz możliwość zawieszenia Warszawskiej Karty Miejskiej na czas pandemii

Ważna informacja dla osób korzystających z komunikacji miejskiej! Mieszkańcy oraz inni pasażerowie posiadający Warszawską Kartę Miejską mogą na czas pandemii zawiesić swój bilet długookresowy.

Jak to zrobić? Nowa i znacznie łatwiejsza forma zawieszenia WKM jest dostępna na strony internetowej transportu miejskiego. Wystarczy wpisać numeru karty: https://zawieswkm.wtp.waw.pl.

Po złożeniu wniosku można też pobrać potwierdzenie złożenia wniosku. Zgłoszenia wysłane wcześniej pocztą elektroniczną są nadal ważne, nie trzeba ich składać ponownie.

Jeżeli ktoś nie dostał potwierdzenia generowanego przez system w przypadku zawieszenia przy użyciu e-maila, to lepiej jeszcze raz skorzystać z nowej formy – generuje ona od razu gotowy dokument (warto zapisać go sobie w formacie PDF). Później najwyżej będzie można przyjść z dokumentem i potwierdzeniem wcześniej wysłanego e-maila.

Jak przywrócić później możliwość korzystania z WKM?
▪ Nie trzeba zgłaszać się do POP niezwłocznie po podjęciu decyzji o powrocie do korzystania z komunikacji publicznej. W sytuacji, kiedy ważność biletu jeszcze nie dobiegła końca to powrót do podróżowania komunikacją miejską nie wymaga żadnych działań. Bez problemu można wykorzystać bilet do końca ważności, a zawieszony okres biletu odzyskać w POP terminie późniejszym.

Please follow and like us:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Instagram