Parking podziemny obok Pl. Unii Lubelskiej

Parking

Odnowienie zniszczonej części parkingu podziemnego niedaleko Pl. Unii Lubelskiej może przynieść korzyści dla mieszkańców i całej Dzielnicy Śródmieście.
Parking podziemny przy pl. Unii Lubelskiej zlokalizowany jest dokładnie między ul. Polną a ul. Waryńskiego. Jednak jego druga część od wielu lat nie nadaje się do użytkowania przez mieszkańców. Spowodowane zostało to wybuchem pożaru w jednej z części parkingu.
Straty zostały oszacowane na ok. 1 milion złotych, co spowodowało pojawienie się problemu związanego z pokryciem kosztów za doprowadzenie zniszczonej części parkingu do odpowiedniego stanu użytkowania. Niestety Wspólnota Mieszkaniowa przy ul. T. Boya Żeleńskiego 4A nie była w stanie finansowo partycypować w kosztach związanych z wyremontowaniem zniszczonej części garażu, co skutkowało postawieniem na środku parkingu ściany, która wyłączyła zniszczoną powierzchnię parkingową z użytkowania.
Obecnie parking jest użytkowany wyłącznie przez mieszkańców Wspólnot Mieszkaniowych z ul. Polnej 3 i 3A, którzy postanowili zadbać o ocalałą w pożarze część garażu. Teren na którym jest wybudowany parking podziemny należy do m.st. Warszawy, a Wspólnoty Mieszkaniowe twierdzą, że parking jest tylko przez nie użytkowany i prosiły miasto o pomoc w remoncie garażu, jednak miasto odmówiło wyłożenia wcześniej wspomnianej kwoty na odremontowanie zniszczonej części.
Odnowienie i przywrócenie do funkcjonowania całego parkingu będzie stanowiło dużą wartość dla mieszkańców, którzy mają problemy z zaparkowaniem w okolicach swoich domów. Jednocześnie warto rozważyć możliwość zachęcenia osób spoza Śródmieścia, aby pozostawiały swoje auta w parkingu zlokalizowanym przy pl. Unii Lubelskiej, zamiast wjeżdżać i stać w korkach w centrum miasta. Wprowadzenie odpowiedniego abonamentu dla osób spoza dzielnicy centralnej, stanowiłoby inwestycję dla miasta, które otrzymywałoby zwrot poniesionych kosztów remontu z usług za parkowanie.
Jako wiceprzewodniczący Rady Osiedla Oleandrów pragnę podziękować Radnemu Dzielnicy Śródmieście Patrykowi Palczewskiemu za wsparcie i złożenie interpelacji w tej ważnej sprawie dla mieszkańców.
➡ Interpelacja dostępna w Biuletynie Informacji Publicznej: BIP m.st. Warszawy
Please follow and like us:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Instagram